Овој веб сајт користи колачиња "Cookies"

Би сакале да користиме веб колачиња "Cookies", со цел да го подобриме Вашето корисничко искуство на нашата апликација. Ова ни овозможува да го подобриме Вашето идно искуство на нашата апликација

KOVZ - Активности

Сите Активности

ВЕЧЕРНА БОГОСЛУЖБА ПО ПОВОД ПАТРОНИОТ ПРАЗНИК НА МПЦ-ОА ВО СОБОРНИОТ ХРАМ ВО СКОПЈЕ

Во рамки на одбележувањето на црковно-државниот празник Свети Климент Охридски, во навечерието на

Прочитај повеќе

БИЛАТЕРАЛЕН СКРИНИНГ СО ЕВРОПСКАТА УНИЈА ВО БРИСЕЛ

Во Европската комисија се одржа сесија во рамки на Билатералниот скрининг со Европската комисија за

Прочитај повеќе

ЗАШТЕДА НА ЕЛЕКТРИЧНА ЕНЕРГИЈА ВО КОВЗРГ

Известување за заштеда на енергична енергија во КОВЗРГ

Прочитај повеќе

РАБОТЕН ПОЈАДОК

Работен појадок со деканите на верските факултети, шефови на кабинети и оперативни претставници на

Прочитај повеќе

СРЕДБА СО НОВОИМЕНУВАНИОТ ПАПСКИ НУНЦИЈ

Директорот на КОВЗРГ, г-дин Даријан Сотировски утрово го прими на протоколарна средба новоименувани

Прочитај повеќе

СРЕДБА НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПЕНДАРОВСКИ СО МОНС. ТОМО ВУКШИЌ, МИТРОПОЛИТ И НАДБИСКУП ВРХОБОСАНСКИ

Средба на претседателот Пендаровски со монсињор Томо Вукшиќ, митрополит и надбискуп Врхбосански.

Прочитај повеќе