Овој веб сајт користи колачиња "Cookies"

Би сакале да користиме веб колачиња "Cookies", со цел да го подобриме Вашето корисничко искуство на нашата апликација. Ова ни овозможува да го подобриме Вашето идно искуство на нашата апликација

KOVZ - Блог

ПОД МАКЕДОНСКОТО НЕБО - Статии

ГОВОР НА ДИРЕКТОРОТ СОТИРОВСКИ НА ПРОЕКЦИЈАТА НА ФИЛМОТ „1000 ГОДИНИ СВЕДОК НА СВЕТЛИНАТА“ ВО ВАТИК

Говор на Директорот на Комисијата за односи со верските заедници и религиозни групи (КОВЗРГ) изрече

Прочитај повеќе

МЕЃУНАРОДЕН ДЕН ЗА СЕЌАВАЊЕ НА ХОЛОКАУСТОТ

Денеска е Меѓународен ден за сеќавање на холокаустот

Прочитај повеќе

СВЕТИТЕЛОТ НА НАШЕТО ВРЕМЕ

НА ДЕНЕШЕН ДЕН (12 јануари) пред 33 години во 1990 година, со Евангелието, кое постојано го читал,

Прочитај повеќе

78 ГОДИНИ ОД ВОЗОБНОВУВАЊЕТО НА ЕВРЕЈСКАТА ЗАЕДНИЦА ВО МАКЕДОНИЈА

ВЕРСКА ХРОНИКА: 78 ГОДИНИ ВОЗОБНОВЕНА ЕВРЕЈСКА ЗАЕДНИЦА

Прочитај повеќе

ПРИГОДНА БОЖИЌНА ПРОПОВЕД НА БИСКУПОТ СТОЈАНОВ

Бискупот Стојанов на Божиќната света Литургија: „Да ги прековаме мечевите во плугови и копјата во с

Прочитај повеќе

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПЕНДАРОВСКИ: САМО СО ЗАЕДНИЧКИ СИЛИ И СОЛИДАРНИ МОЖЕМЕ ПОЛЕСНО ДА ПОМИНЕМЕ НИЗ ВРЕМИЊ

Претседателот Стево Пендаровски вечерва се обрати на предновогодишниот прием насловен „Вера посилна

Прочитај повеќе

БЛАГОДАРСТВЕН ГОВОР ВО ИМЕ НА СИТЕ ДОБИТНИЦИ ОД СТРАНА НА ПРОТОЈЕРЕЈ-СТАВРОФОР Г-ДИН СПАСЕ СТЕФАНО

По доделувањето на признанијата, наградениот ставрофорен протопрезвитер отец Спасе Стефановски се о

Прочитај повеќе

ГОВОР НА ДИРЕКТОРОТ СОТИРОВСКИ НА СВЕЧЕНАТА АКАДЕМИЈА ПО ПОВОД ЦРКОВНО-ДРЖАВНИОТ ПРАЗНИК СВЕТИ КЛИМ

Говор на Директорот на Комисијата за односи со верските заедници и религиозни групи (КОВЗРГ), г-дин

Прочитај повеќе

ГОВОР НА СУПЕРИНТЕНДЕНТОТ МАРЈАН ДИМОВ НА ТРИБИНАТА „КАКО ДА СЕ РАДУВАМЕ ВО ВРЕМЕ НА КРИЗИ“

Обраќањето на Суперинтендентот на ЕМЦ во Македонија, пастор Марјан Димов на трибината „Како да се р

Прочитај повеќе