Овој веб сајт користи колачиња "Cookies"

Би сакале да користиме веб колачиња "Cookies", со цел да го подобриме Вашето корисничко искуство на нашата апликација. Ова ни овозможува да го подобриме Вашето идно искуство на нашата апликација

KOVZ - Активности

Сите Активности

АУДИЕНЦИЈА КАЈ СВЕТИОТ ОТЕЦ ПАПАТА ФРАНЦИСК

Во рамки на манифестацијата „Македонија во чест на свети Кирил“ македонската државна и црковна деле

Прочитај повеќе

МАКЕДОНСКА ЦРКОВНО-ДРЖАВНА ДЕЛЕГАЦИЈА СЕ ПОКЛОНИ НА ГРОБОТ НА СВЕТИ КИРИЛ ВО РИМ

Македонска црковно-државна делегација утрово имаше поклонение на гробот на свети Кирил во Рим

Прочитај повеќе

ПОМЕН ПО ПОВОД 40 ГОДИШНИНАТА ОД УПОКОЈУВАЊЕТО НА АРХИЕПИСКОПОТ ОХРИДСКИ И МАКЕДОНСКИ ДОСИТЕЈ

На поменот присуствуваше Директорот на КОВЗРГ г-дин Даријан Сотировски.

Прочитај повеќе

ТЕЛЕГРАМА СО ЧЕСТИТКИ ДО ИСЛАМСКАТА ВЕРСКА ЗАЕДНИЦА ПО ПОВОД ПРАЗНИКОТ РАМАЗАН БАЈРАМ

Директорот на КОВЗРГ г-дин Даријан Сотировски упати телеграма со честитки до Поглаварот на Исламска

Прочитај повеќе

БЛАГОДАТНИОТ ОГАН ПРИСТИГНА ВО ДРЖАВАТА

Благодатниот оган од Ерусалим пристигна во македонските храмови.

Прочитај повеќе

ТЕЛЕГРАМА СО ЧЕСТИТКИ ДО ПРАВОСЛАВНАТА ЦРКВА ПО ПОВОД ПРАЗНИКОТ ВЕЛИГДЕН

Директорот на КОВЗРГ, г-дин Даријан Сотировски упати телеграма со честитки до Поглаварот и членовит

Прочитај повеќе