Овој веб сајт користи колачиња "Cookies"

Би сакале да користиме веб колачиња "Cookies", со цел да го подобриме Вашето корисничко искуство на нашата апликација. Ова ни овозможува да го подобриме Вашето идно искуство на нашата апликација

KOVZ - Активности

Сите Активности

ГОСТУВАЊЕ НА ДИРЕКТОРОТ СОТИРОВСКИ ВО ДЕБАТНАТА ЕМИСИЈА АРГУМЕНТ ПЛУС НА ТВ 24 ВЕСТИ

Директорот на КОВЗРГ г-дин Даријан Сотировски гостуваше во емисијата „Аргумент плус“ на ТВ 24 вести

Прочитај повеќе

СО ГРАДСКА СВЕЧЕНОСТ ОДБЕЛЕЖАН ДЕНОТ НА ОСЛОБОДУВАЊЕ НА ТЕТОВO

Директорот на КОВЗРГ, г-дин Дарија Сотировски присуствуваше Градската свеченост по повод 79 години

Прочитај повеќе

СООПШТЕНИЕ ДО МЕДИУМИТЕ

Соопштение до медиумите

Прочитај повеќе

НАЈАВА ЗА ОДРЖУВАЊЕ НА ТЕАТАРСКАТА ПРЕТСТАВА „МОМЧЕТО ВО ПРУГАСТИ ПИЖАМИ“

КОВЗРГ и ЕЗРМ Ве покануваат на прикажувањето на театарската претстава „Момчето со пругасти пижами“

Прочитај повеќе

ДЕСЕТ ГОДИНИ ОД ИНТРОНИЗАЦИЈАТА НА Г. ЈОСИФ ЗА ТЕТОВСКО-ГОСТИВАРСКИ МИТРОПОЛИТ

Со пригодна прослава во Лешочкиот манастир беше одбележан десетгодишниот јубилеј од интронизацијата

Прочитај повеќе

ПРАЗНИЧЕН ПОЈАДОК ВО ЧЕСТ НА ПРОТЕСТАНТСКАТА РЕФОРМАЦИЈА

Празничен појадок во чест на протестантската реформација во организација на КОВЗРГ

Прочитај повеќе