Овој веб сајт користи колачиња "Cookies"

Би сакале да користиме веб колачиња "Cookies", со цел да го подобриме Вашето корисничко искуство на нашата апликација. Ова ни овозможува да го подобриме Вашето идно искуство на нашата апликација

KOVZ - Активности

Сите Активности

ЛИТИЈА ЗА СВЕТИ НИКОЛА ВО КУМАНОВО

Директорот на КОВЗРГ г-дин Даријан Сотировски присуствуваше на литургиското чествување на празникот

Прочитај повеќе

ИЗЛЕЗЕ ОД ПЕЧАТ МОНОГРАФИЈАТА „ВОЗОБНОВИТЕЛОТ“

Во издание на Комисијата за односи со верските заедници и религиозни групи (КОВЗРГ) излезе од печат

Прочитај повеќе

ПРИЕМ ВО КОМИСИЈАТА НА ПОГЛАВАРОТ НА МПЦ-ОА, АРХИЕПИСКОПОТ ОХРИДСКИ И МАКЕДОНСКИ Г. Г. СТЕФАН

Директорот на КОВЗРГ, г-дин Даријан Сотировски го прими и оствари средба со Поглаварот на МПЦ-ОА, Н

Прочитај повеќе

ДИРЕКТОРОТ НА КОВЗРГ НА БИСКУПОТ СКОПСКИ МУ ГО ВРАЧИ ПРВИОТ ПРИМЕРОК ОД МОНОГРАФИЈАТА „ИСТОРИСКА ПО

Директорот на КОВЗРГ г-дин Даријан Сотировски на Бискупот скопски монс. Киро Стојанов му го врачи п

Прочитај повеќе

СООПШТЕНИЕ: ИЗЛЕЗЕ ОД ПЕЧАТ МОНОГРАФИЈАТА ЗА ИСТОРИСКАТА ПОСЕТА НА ПАПАТА ФРАНЦИСК

КОВЗРГ ја информира јавноста дека денес излезе од печат специјалното монографско издание „Историск

Прочитај повеќе

ПРОСЛАВА ЗА СВЕТИ ПЕТНАЕСЕТ ТИВЕРИОПОЛСКИ СВЕШТЕНОМАЧЕНИЦИ

Директорот на КОВЗРГ г-дин Даријан Сотировски присуствуваше на прославата на Денот на градот Струми

Прочитај повеќе